دروغ های زیبایی

زیبایی از نگاه اکثریت افراد چگونه است؟
آیا زیبایی یک امر نسبی است و تحت تاثیر نظر افراد متفاوت است؟
در طول 33 سال فعالیت در زمینه ی زیبایی متوجه تغییر معنای آن در دهه های اخیر شده ام. بسیاری از بی نظمی ها با عنوان زیبایی در جامعه مرسوم گشته اند و افرادی با دارا بودن تریبون رسانه ای توانسته اند معنای زیبایی را به بازی بگیرند. امروزه ضائقه ی مردم در زیبایی تغییر نموده است و تبدیل شدن به سنبل هایی که عنوان زیبا را یدک می کشند به یک عرف بدل گشته است.
زیبایی در مفهوم تخصصی خود به معنای تعادل، تقارن و توازن است و هرگاه شما در اندام، پوشش، رفتار، انتخاب زینت و آرایش خود تعادل داشته باشید شما فردی زیبا هستید.
اگر میخواهید پوستی صاف و یکدست داشته باشید باید با مراقبت های خانگی و سالنی موثر از پوست خود مراقبت نمائید. زمانیکه می شنوید تنها در یکبار مصرف دارو و یا قرص خاصی پوست شما صاف می شود مطمئن باشید شما با یک دروغ بزرگ روبرو هستید. زیرا پوست چند لایه سلول دارد و برای اثرگذاری بر روی این سلول ها حداقل 28 روز در شرایط بسیار عالی زمان نیاز است. اگر فرد هرگز از الکل، کافئین و سیگار استفاده نکند.
در تبلیغات به شما می گویند دستگاهی وجود دارد که قادر است پوست اضافه ی پلک یا چهره ی شما را بطور کامل لیفت کند. برای شما یک مثال قابل لمس بکار می برم: زمانیکه درون یک کیسه با ظرفیت 1000 گرم فقط 250 گرم پنبه پر می کنید و می دانید که تنها 1/4 کیسه پر شده و 3/4 آن خالی است میتوانید توقع داشته باشید آن کیسه را با دست چین بدهید و بطور کامل محتویات درون آن با حالتی خوب و یکدست بنظر بیاید.
دلایل زیادی وجود دارد تا عضلات چهره تحلیل روند (آتروفی) پس از آن پوست شل و افتاده میشود، حال چگونه با اعمال سطحی مانند سوزاندن و یا دوختن بدون برش می توانید پوست را یکدست و کشیده کنید؟ این تنها یک دروغ بزرگ است. این مدل تبلیغات برای افراد فاقد اطلاعات ساخته و پرداخته میشود در حالیکه متخصصین میدانند در جامعه افراد عامی تحت تاثیر قرار میگیرند و باعث گردش مالی موقت ولی بالا میشود.
مدل دیگر دروغ های زیبایی مطرح کردن خانمها و آقایانی است که چهره میشوند و بنگاه های بزرگ از این افراد می خواهند در معرفی این دروغ یار آنها باشند و به مخاطب بقبولانند که با شامپو ریزش مو ها از بین می رود و یا با ترکیبات مختلف مو های شما مجددا صاحب رنگدانه می شوند و شما از دست مو های سفید رهایی می یابید.
این دروغ های شیرین توقع افراد نرمال را تغییر داده و موجب سرازیر شدن پول های کلان به جیب دروغ پردازان شده است.
برخی دیگر از دروغ های زیبایی:
دروغگو: خوردن یک قرص در مدت 3 ماه تا سن 50 سالگی باعث افزایش قدتان می شود.
حقیقت: علوم شیمی و زیست شناسی پایه و اساس علم پزشکی هستند و هیچگاه یک زیست شناس تایید نمیکند که انسان بعد از سن بلوغ موفق به اضافه کردن طول قد خود شود و علم شیمی هرگز تایید نمیکند که توانسته چنین ترکیبی را در اختیار متقاضیان قرار دهد.
دروغگو: با استفاده از کرم پودر دائم پوستی یکدست و صاف خواهید داشت.
حقیقت: کرم پودر دائم در واقع همان تاتوی وسیع پوست با استفاده از رنگ نزدیک به رنگ پوست فرد می باشد که با گذشت زمان مانند طرح تاتوی ابرو و لب کمرنگ شده و باعث ایجاد لک می شود زیرا تمامی سطح پوست بطور یکدست رنگریزی نداشته و رنگ ترزیق شده در زیر پوست با نام کرم پودر دائم ظاهری چند رنگ در پوست شما ایجاد مینمایند. همچنین سرب و فلزات درون رنگ های زرد و سفید که از رنگ های اصلی کرم پودر ها می باشند باعث ایجاد مشکلات اندام های داخلی مانند مشکلات کبدی میشوند.
لطفا با آگاهی نسبت به نحوه ی عملکرد آنچه برای شما تبلیغ میشود و تاثیر آن در بدن خود از بروز مشکلات جدی خودداری نمائید و حتما از منابع آگاه و سایت های معتبر از صحت تکنولوژی مورد بحث اطمینان حاصل نمائید.

نویسنده: نرگس حسینی زاد

نوشتهٔ پیشین
ویتامین ها و تاثیر آنها بر بانوان
نوشتهٔ بعدی
هوش زیبایی
فهرست