لزوم آموزش مهارت های زیبایی دختران نوجوان

امروزه با سرعت پیشرفت تکنولوژی شاهد ورود مواد و ابزارهایی به روز در زمینه ی زیبایی و آرایش میباشیم اما متاسفانه در ایران به دلیل مشکلات عدیده و بازرسی نادرست محصولات تاریخ گذشته و نامرغوب زیادی وارد میشود. این محصولات از کوچکترین آلرژی ها تا بدترین سرطانها را سبب شده و سلامتی دختران و مادران را در معرض خطری جدی در آینده قرار خواهد داد. بدین منظور بهتر آن است که زنان و دختران جوان ایرانی با اصول صحیح آرایش و لوازم آرایشی و نحوه ی مراقبت از پوست در دوران بلوغ و پس از آن را آموزش دیده تا آینده ای عاری از بیماریهای پوستی، عمومی و یا بیماریهای خاص بانوان پیش رو داشته باشند. آکادمی حضرتی در زمینه ی ایجاد محیط مناسب جهت آموزش دختران نوجوان 15 الی 18 ساله در مدارس کشور تلاشهای فراوانی به عمل آورده است اما بر طبق اصول و ضوابطی خاص امکان اجرای این طرح فراهم نگشته است بدین سبب از کلیه ی مادران، زنان و دختران تقاضا میگردد سطح آگاهی خود را نسبت به شناسایی لوازم آرایش مرغوب و انواع آرایشهای مد روز بالا برده (چه بسا مدلهای آرایشی باب شده در ایران پیام یا معانی درستی در سایر کشورها،مجالس و جلسات مختلف و یا در سنهای مختلف نداشته باشد) تا مانع از بروز مشکل برای سلامتی خود شوند. شما میتوانید با شرکت در دوره های شناخت محصولات آرایشی و بهداشتی و یا با تحقیق صحیح از منابع اینترنتی گامی درست در این زمینه بردارید. 
اصول اولیه ی شناخت محصولات آرایشی و بهداشتی:
  1. با استفاده از یک برنامه ی معتبر بارکد محصولات مورد نظر را اسکن نموده و حتما به دنبال منبع یا سایت اینترنتی معتبر آن محصول باشید و بسته بندی محصول اصل را با محصول خود مقایسه و کنترل نمایید.
لینک آموزش استفاده از بارکد خوان
2.برچسب بهداشت بر روی محصولات لزوما نشانه ی سلامت محصول نمیباشد.
لینک مصاحبه ی نرگس حسینی زاد در رابطه با واردات کالا های تاریخ گذشته
3. حتما تاریخ انقضای محصول را از روی تاریخ حک شده بر روی اصل جعبه کنترل نمایید و به برچسبهای فارسی اعتماد نکنید.
4. توجه داشته باشید محصولی که حداقل 5 دلاری با ارز 13.300  تومان و با هزینه ی حمل و نقل،گمرک و سایر موارد نمیتواند قیمتی پایین تر از 170.000 تومان داشته باشد!
5. محصولات آرایشی دارای اسانس مخصوصا ریمل میتواند آسیبهایی موقت و یا دائم برای اعضای بدن به همراه داشته باشد بنابراین حتما از محصولات آرایشی بدون اسانس مصنوعی استفاده نمایید.

 

نویسنده: تینا حضرتی

نوشتهٔ پیشین
همه چیز درباره ی مو ها
نوشتهٔ بعدی
ویتامین ها و تاثیر آنها بر بانوان
فهرست